Drogi młody przyjacielu zapraszamy ciebie na ten niezwykły Kurs, który poprowadzi "Zespół Młodych" z Żyrardowa i Warszawy". Gwarantujemy niezwykłe przeżycia.

 

Skąd się wziął Kurs Filip? 

 Jest podstawowym kursem Szkół Nowej Ewangelizacji(SNE). Inicjatorem powstania pierwszej na świecie SNE jest świecki ewangelizator z Meksyku - Jose H. Prado Flores.
Wprowadzenie. Celem ogólnym kursu „Filipa” jest doprowadzenie uczestnika do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem jako Panem i Zbawicielem.
Co najważniejsze? Kurs Filip to przede wszystkim miejsce działania Pana Boga. Taki szpital dusz, gdzie to On jest lekarzem, nie my. Najważniejsze jest Jego działanie, nie nasze głoszenia. On przychodzi do uczestników (którymi także my jesteśmy) w bardzo zaskakujących momentach. Mówi prostym językiem przez: dynamiki, świadectwa, a o dziwo - bardzo skutecznie poprzez nasze niedomagania i niedociągnięcia. Najbardziej jednak działa przez nasze zwyczajne bycie z drugim człowiekiem, okazanie mu zainteresowania, a także przez relację miłości panującą w ekipie. Z tego powodu Kurs Filipa trwa cały czas, także na każdej przerwie i obiedzie. To, że uczestnicy mogą spotkać życzliwe i całkowicie im oddane osoby jest wielką sprawą.
To nie my "nawracamy" ludzi naszymi słowami, ale to Pan Bóg woła ich do siebie swoją łaską. Miejmy to zawsze przed oczami, że jesteśmy jedynie narzędziami w Jego ręku. A raczej aż Jego narzędziami. Jak mówi św. Łukasz

 Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać (Łk 17,10).

Rozpoczęcie kursu

 Kurs rozpocznie 13.12 o godzinie 17:15 w Pałacu Lubomirskich (Liceum w Boguchwale)