Dołącz do wydarzenia na facebook'u :

https://www.facebook.com/events/1508096776082320/

https://www.facebook.com/events/671237579586761/

 

Informacje o zespole

Muzycy NEW LIFE?m od 20 lat współtworzą polską muzykę chrześcijańską. Zagrali niezliczoną ilość koncertów w małym, podstawowym składzie oraz także w rozbudowanych formach z orkiestrą i wielkimi chórami, w kościołach, w małych salkach i dużych salach koncertowych. Koncertowali w Polsce, ale także we Włoszech, Niemczech, Słowacji, Czechach, Ukrainie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie.

Od 10 lat prowadzą ogólnopolskie warsztaty muzyczne z New Life?m ?Dobry Duch Dobra Muzyka?. Do tej pory wzięło w nich udział ok. 1400 osób z Polski, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Szkocji.

Każdego roku współorganizują i uczestniczą w rekolekcjach dla muzyków ?Strefa Chwały Festiwal?. Od początku współtworzą największy koncert muzyki chrześcijańskiej w Polsce ?Jednego serca jednego ducha? w Rzeszowie, który każdego roku gromadzi 40-tysięczną widownię.

W tym roku kazały się dwa nowe albumy zespołu: ?Światło Życie? - na którym zarejestrowane zostały piosenki roku Ruchu Światło-Życie oraz ?Tylko Ty i ja? - wyjątkowa płyta z piosenkami-modlitwami. Album ?Tylko Ty i ja? zawiera także teksty piosenek z akordami.

 

Agnieszka Musiał

 

Robert Cudzich

Gitarzysta, mieszka w Dursztynie na Spiszu, k.Nowego Targu, ma żonę i sześcioro dzieci. Przez kilkanaście lat pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej. Jako dwudziestolatek grał wraz z bratem Andrzejem Cudzichem grał w kwintecie jazzowym Confirmation, z którym koncertowali w Polsce i zagranicą. Od 1986 roku jako gitarzysta współ prowadził spotkania Odnowy Duch Świętym. Przez kilka lat prowadził także zespół ludowy na Spiszu.

Był uczestnikiem pierwszego spotkania Muzyków w Dursztynie (1992). Od tamtej pory jest jednym z głównych jego organizatorów (Inicjatywa Ludźmierz, Strefa Chwały). Wraz z Marcinem Stawickim są producentami 4 płyt ze tych spotkań.

Od 1993 roku jest gitarzystą New Life'm. Z Jorgosem Skoliasem, Marcinem Stawickim i synami wydał płytę i przez 2 lata koncertował z zespołem Siódma Trąba. 

Od lat prowadzi ogólnopolskie warsztaty dla gitarzystów. Jest autorem zarówno muzyki jak i tekstów do wielu znanych utworów. Współpracował także z bratem Andrzejem Cudzichem, Januszem Skowronem, Krzysztofem Zawadzkim oraz Beatą Bednarz w zespole Amenbend. Grał również z Piotrem Płechą i Sebastianem Urbanem w zespole Hallal. Wraz z Basią Włodarską, Joanną Gajdą i synami współtworzył zespół Sool. W ostatnich latach jest jednym z głównych działaczy Nowotarskiego Dobrego Klubu, gdzie organizuje koncerty i ciekawe spotkania młodzieżowe.

 

Joachim Mencel

Pianista i kompozytor, ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Talent szlifował u pianistów: Beli Lakatosa i Barry'ego Harrisa. Już na studiach grał w swoim własnym trio, kwintecie Piotra Wojtasika oraz dużo komponował. W roku 1992 wspólnie z Mieczysławem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Robertem Cudzichem i Piotrem Jankowskim założył grupę New Life'm, wykonującą muzykę określaną jako współczesny gospel.

Od roku 1993 był członkiem kwartetu Janusza Muniaka. Grał także w kwartecie Andrzeja Cudzicha, z którym w 1997 r. nagrał płytę "Simple Way". Regularną współpracę  z amerykańskim klarnecistą Bradem Terrym rozpoczął w 1993 r; do dziś koncertuje z nim  i nagrywa za granicą (USA, Niemcy, Rosja).

Komponuje m. in. utwory kameralne wykonywane przez muzyków klasycznych. Kwartet Rubinstein umieścił dwa jego utwory na kwartet smyczkowy na swojej płycie "RaneQ".  Jego utwory doczekały się premiery w Wigmore Hall w Londynie, gdzie angielski klarnecista David Campbell zaprezentował kompozycje Mencla na kwintet klarnetowy. Jest autorem projektu na orkiestrę smyczkową i kwartet jazzowy, który był prezentowany w Filharmonii Śląskiej w Katowicach oraz na Międzynarodowym Festiwalu Klarnetowym w Krakowie. Pianista jest cenionym aranżerem i producentem muzyki wokalnej. Oprócz kompozycji dla zespołu New Life'm pisał i aranżował piosenki m.in. dla Karoliny Styły (płyta "My Favorite Songs" 1999) Ewy Bem (kompozycja i aranżacja piosenek na płycie "Kakadu"2007), Niny Stiller, Mieczysława Szcześniaka, Anny Marii Jopek i pochodzącej z Kamerunu - Kaissy. 

W oparciu o instrumentalne kompozycje Mencla już w 1990 r. Telewizja Polska nakręciła film muzyczny "Deszcz" w reżyserii Tomasza Dobrowolskiego. Mencel jest autorem muzyki do kliku filmów, spektakli baletowych i pantomimy, m.in. "Champion" (2000 r.). 

W 2002 r. słynny angielski skrzypek Nigel Kennedy zaprosił Joachima Mencla do udziału w swoim projekcie muzycznym, prezentowanym w Londynie (Royal Albert Hall), Mediolanie, Berlinie, Hamburgu, Krakowie, a także na prestiżowym Schleswig-Holstein Festival.

W 2006 r. Mencel skomponował kantatę jazzową "Miłość mi wszystko wyjaśniła" do tekstów Karola Wojtyły na combo jazzowe, orkiestrę smyczkową, chór chłopięcy i solistów.

W premierowym wykonaniu tego utworu uczestniczyli m.in. słynny argetyński bandeonista Dino Saluzzi, saksofonista Lee Konitz, Ewa Bem, Kaissa, Jorgos Skolias, Mieczysław Szcześniak, Janusz Muniak, góralska kapela Jana Karpiela-Bułecki, chór chłopięcy Filharmonii Krakowskiej i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Kantata była wykonywana jeszcze kilkukrotnie: m.in. z udziałem Richarda Galliano. Także w 2006 r. na zamówienie Fundacji Kościelskich powstał nowy, literacko - muzyczny projekt "EL Greco".

Aktualnie dzieli czas między komponowaniem, koncertowaniem, i pracą adiunkta na Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z etnomuzykologii i jazzu.

 

Piotr Jankowski

Perkusista, naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku 15 lat. W latach 1975 do 78 uczył się i grał w Orkiestrze Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, z którą koncertował w Polsce i za granicą. Od 1978 grał w rozpoczynającym swoją działalność Big bandzie Gdańskim pod dyrekcja Jerzego Partyki, a także nawiązał współpracę z M. Sikałą, M. Bogdanowiczem, G. Nagorskim, T. Jakubowskim, P. Adamskim. Wraz zespołami Time Quartet i New Qoust zdobywał nagrody na festiwalach Jazz Junors i Jazz Nad Odra Złotej Tarce. W roku 1982 grał z zespołem Anty Quintet razem z L. Dranickim i L. Kulakowskim. W 1983 wyjechał do Niemiec gdzie w latach 87-89 studiował w Wyższej Szkole Muzycznej na Wydziale Jazzu w Hamburgu. Tam też doszło do powstania Tria Włodzimierza Pawlika. Razem z kontrabasistą Zbigniewem Wegehauptem koncertowali w Niemczech, Austri i Polsce (Akwarium 89). W tym czasie współpracował z takimi osobami jak: Clark Terry, Fredie Habbard, All Gray, Johny Griffin, Detlefem Beuerem czy Richi Coll. W 1989 r. zaprzestał czynnej działalności muzycznej by powrócił do niej w roku 1992 współ inicjując powstanie New Life?m. W latach 1995 ?1999 współpracował z formacją ?Joyful Gospel?, z którą nagrał dwie płyty. W roku 2002 powrócił do muzyki Jazzowej.

 

Marcin Pospieszalski

Basista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Na przełomie lat 60/70 wraz z braćmi założył zespół ? Niedzielna Szkółka Ojca Stanisława (najmłodszy Marcin miał 5 lat). Później zaczął naukę w szkole muzycznej, gdzie uczył się gry na skrzypcach, a w liceum muzycznym grał na gitarze basowej. Ukończył studia w zakresie aranżacji i kompozycji na Wydziale Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Gra w wielu zespołach, komponuje i aranżuje muzykę do filmów fabularnych, spektakli telewizyjnych, teledysków oraz dla wielkich imprez muzycznych i widowisk, m.in. poświęconych Ojcu świętemu m.in. "Victoria Częstochowska". 

Od 1992 współtworzy zespół New Life?m. Grał i nagrywał z wybitnymi polskimi muzykami jazzowymi m.in.: Michałem Urbaniakiem, Tomaszem Stańko miał także okazję współpracować ze znanymi amerykańskimi muzykami jazzowymi m.in. Randy Breckerem, Jimem Beardem, gitarzystami Deanem Brownem, Frankiem Gambale, Hiramem Bullockiem, perkusisitami Lenny White?m, Alphonso Mousonem, Paulem Vertico .

Zespoły, z którymi grał to: Tie Break, Woo-Boo-Doo, Young Power, Sojka ? Yanina Kompania, Armia, 2Tm2,3, Deus Meus, Arka Noego, a także ze swoimi braćmi (kolędy Pospieszalskich). Odbył trasy koncertowe po Polsce, Belgii, Holandii, Francji, Niemczech, Meksyku.

Jest laureatem Fryderyków za rok 1998, 1999, 2000 i 2003 w kategorii: ?producent muzyczny roku?. W 2004 roku został nominowany do nagrody "Totus" za osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej. Jest producentem muzycznym płyt: ?Ale jestem? i "Jasnosłyszenie" A.M. Jopek; ?Kiedy przyjdzie dzień? Antoniny Krzysztoń; "Nie-cud" i "Trudno nie wierzyć w nic", zespołu Raz, dwa, trzy; "Czarno na białym" i "Spoza nas" Mietka Szcześniaka; ?Hej Jezu?, ?Mój Jezus?, ?Jahwe?, ?Pieśni wielkopostne?, zespołu Deus Meus, a także dużego projektu orkiestrowego ?Live In Holy City? Michała Urbaniaka. Współproducent płyt zespołów New Life m i Arka Noego. Jest basistą zespołu 2Tm 2,3 oraz prowadzi warsztaty dla muzyków z zespołów uwielbienia i warsztaty muzyki liturgicznej. Wraz ze swoimi braćmi nagrał dwa albumy kolędowe: ?Kolędy Pospieszalskich? i "Najcieplejsze święta?.