1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą "Ad Genstes". Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej Mszy zbiórka do puszek na Misje.
  2. W poniedziałek nabożeństwo ku czci św. Stanisława B.M., Patrona naszej parafii o godz. 17.45. a po Mszy wieczornej w salce katechetycznej spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  3. We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Odpust w Parafii św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczyca.
  4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i adoracja NS.
  5. W piątek o godz. 19.00 rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzi Krąg Biblijny.
  6. W przyszłą niedzielę w Markowej obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów. Msza św. o godz. 11.00
  7. Kurs dla przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpoczniemy spotkaniem w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej ok 18.40. Zapraszamy.
  8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej; Drogi Krzyżowej w środę o godz. 17.30 z udziałem dzieci w piątek o godz. 17.30 i 19.00 dla dorosłych oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. Caritas diecezji rzeszowskiej tradycyjnie przekazuje skarbonki "Jałmużna Wielkopostna" dla każdej rodziny. Zebrane ofiary podczas Postu przeznaczone będą dla chorych dzieci. Skarbonki są na stolikach pod chórem. Natomiast Parafialny Zespół Caritas rozprowadza "Baranki Wielkanocne" w cenie 5 zł. Ofiara ma charakter jałmużnej dla potrzebujących rodzin.
  10. 25 marca - Dzień Świętości Życia. Na cmentarzu Rzeszów Wilkowyja symboliczny pogrzeb dzieci utraconych. Msza w kaplicy o godz. 17.00 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego.
  11. Jest organizowana w maju poszerzona oferta pielgrzymki do Medjugorje. Szczegóły w gablotce.
  12. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które zadbały o czystość kościoła. Bóg zapłać. W tym tygodniu o ta posługę w naszej świątyni prosimy rodziny z ul. ks. Żytkiewicza blok 6 i 8.
  13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny proponuje art. Krzyk o facetów oraz O walce duchowej w artykule Złap go za ogon. Niedziela zaprasza do art. Nadużycia na nieletnich - plaga globalna oraz Misjonarze mocą Ducha.
  14. Gościom i Parafianom życzymy dobrego świętowania Dnia Pańskiego.