1. Dziś wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu.
  2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień - czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której Szczytem i sercem jest Triduum Paschalne; czyli Trzy Wielkie Dni: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana.
  3. Spowiedź przedświąteczna w Wielki Wtorek od godz. 9.00-12.00 z przerwą od 10.30-11.00 i popołudniu od godz. 16.00-20.00 z przerwą od 17.30-18.30. Msza św. o godz. 18.00.
  4. W Wielką Środę Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 a następnie ok. 18.40 wyruszymy ul. Grunwaldzką, Ogrodową wzdłuż dawnego stawu na Rynek. Prosimy tradycyjnie Straż Pożarną, Skautów i inne Grupy Duszpasterskie o zaangażowanie. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszego Miasta i Parafii.

Porządek Triduum Paschalnego:

- Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Czuwanie przy Ciemnicy do 23.00. W tym dniu w katedrze Msza Krzyżma o godz.10.00.

Wielki Piątek - adoracja w Ciemnicy od godz. 7.00 - 17.30. Droga Krzyżowa o 17.30 a następnie Liturgia Męki Pańskiej, Gorzkie Żale i adoracja Krzyża do godz. 23.00. Tradycyjnie ofiary składane przy Krzyżu przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy).

- Wielka Sobota - adoracja przy Grobie Bożym od godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 15.00. Prosimy o przyniesienie pojemników na poświęconą wodę.

- Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19.00. Prosimy o przyniesienie świec.

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00. Prosimy Róże różańcowe o przygotowanie i poniesienie obrazów, feretronów i chorągwi podczas procesji. Pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Tradycyjnie w tym dniu nie będzie Mszy wieczornej. 

  1. Dziękujemy za składane dary dla potrzebujących rodzin. Do poniedziałku można składać dary do kosza. Następnie wolontariusze Caritas i pracownicy MOPS-u przekażą dary rodzinom.
  2. Ogłoszenie społeczne: 1) MCK w Boguchwale zaprasza dziś na Jarmark Wielkanocny.
  3. Dziś po Mszy wieczornej ok. 18.40 Kurs dla narzeczonych.
  4. Dziękujemy wiernym za składane ofiary na rzecz prac wykonywanych przy nowym oświetleniu.
  5. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które zadbały o czystość kościoła. Bóg zapłać. W tym tygodniu o tą posługę w naszej świątyni prosimy rodziny z ul. ks. Żytkiewicza blok 18, 20 i blok z ul. Przemysłowej 3 (sprzątanie w Wielką Sobotę w przerwie od 12.15).
  6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny proponuje art. Wyjaśnienie Liturgii Triduum oraz Co zrobić aby się nawrócić? Niedziela zaprasza do art. O nowym redaktorze naczelnym oraz z Życia naszej diecezji.
  7. Gościom i Parafianom życzymy dobrego świętowania Dnia Pańskiego.