1. III Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Biblijną rozpoczynającą Tydzień Biblijny.
 2. W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 3. W środę uroczystość św. Stanisława B. M., Patrona Polski. W naszej parafii jest to dzień odpustu parafialnego. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 "Suma odpustowa" z procesją eucharystyczną. Mszy św. przewodniczyć będzie i wygłosi homilie ks. Mirosław Kardaś, wikariusz z parafii Zabierzów. Posługę muzyczną poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek z Przemyśla. Prosimy, aby przedstawiciele Róż różańcowych przygotowały feretrony i chorągwie, strażaków prosimy do baldachimu. Wiernym przypominamy, że z racji odpustu jeśli nie zaistnieje poważna przeszkoda, jest to obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy św.   
 4. W tym tygodniu mamy jeszcze dwa ważne wydarzenia i związane z nimi przygotowania;
 • Bierzmowanie. Próby do bierzmowania: kandydatów i wyznaczonych rodziców w czwartek 9 maja o godz. 19.00, samych kandydatów w piątek o godz. 19.00. Spowiedź młodzieży i rodzin w piątek o godz. 17.00. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 19.30. Sprzątają rodzice kandydatów do bierzmowania. Bierzmowanie w sobotę 11 maja o godz. 9.00.
 • I Komunia św. Próby dzieci; w poniedziałek o godz. 18.30, w czwartek o godz. 16.00, w piątek o godz. 15.30. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę 11 maja o godz. 16.30. Msza św. z I Komunią w niedzielę o godz. 10.30. Uwaga! Suma w tym dniu jest przesunięta wyjątkowo na godz. 12.30.
 1. W czwartek po Mszy wieczornej na plebani spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Róż żeńskich.
 3. Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza na rekolekcje "Wakacje z Bogiem 2019". Szczegóły na stronie www.ramrzeszow.pl i na plakacie.
 4. Ogłoszenie społeczne: OHP ogłaszają nabór do bezpłatnego projektu adresowanego do osób w wieku od 18-25 lat, nieaktywnych zawodowo, nie pracujących, mających opóźnienia w cyklu kształcenia związanych z sytuacją życiową lub zdrowotną. Projekt obejmuje; doradztwo zawodowe, kursy ze stypendium i refundacją. Szczegóły w Komendzie OHP w Rzeszowie.
 5. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny proponuje art. Bądź patriotą jak Jezus oraz Najpiękniejsze hymny ku czci Maryi. Niedziela zaprasza do art. Narodowe czytanie Pisma św. oraz Majowe na przedmieściach.
 6. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które minionym tygodniu zadbały o czystość kościoła. Bóg zapłać.
 7. Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli.