1. W poniedziałek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Również w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  2. We wtorek rozpoczyna druga część Adwentu skierowana ku celebracji świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i adoracja NS.
  4. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 23 grudnia. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
  5. Tradycyjnie trwa akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", której symbolem jest świeca Caritasu. Ofiara za małą świece 5 zł a za dużą 12 zł.
  6. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki. Tradycyjnie część ze złożonej ofiary jest przeznaczona dla naszych sióstr a część na przygotowanie tegorocznej szopki.
  7. Został wystawiony kosz do którego możemy wkładać torby z produktami na święta dla najuboższych rodzin.
  8. Ogłoszenia społeczne:
    1) Od tej niedzieli najmłodsza grupa skautów będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny i własnoręcznie wykonane kartki, dobrowolne datki przeznaczają na letni obóz (pomóżmy tym młodym zuchom)
    2) Burmistrz Boguchwały i MCK zapraszają dziś na Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy od godz. 9.00-17.00.
    3) W środę 18 grudnia o godz. 17.00 w MCK odbędzie się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla mieszkańców naszej Gminy dotyczące wymiany pieców i kotłów na paliwa stałe
    4) Burmistrz Boguchwały z MOPSeM zapraszają na Spotkanie Wigilijne mieszkańców Boguchwały na Rynku w niedzielę 22 grudnia od godz. 10.00
    5) Parafia Lutoryż organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Zakopanego w dniach 11-12 styczeń w cenie 265 zł. Zapisy w zakrystii.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny proponuje m.in. art. O chrześcijańskiej radości oraz O Oli, która walcząc z chorobą pisze poezje. Niedziela zaprasza do art. Szczęście po Polsku oraz Śmieci. Nie palę.
  10. Serdecznie i pięknie dziękujemy rodzinom które zadbały o czystość kościoła i jego otoczenia. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie naszej świątyni rodziny z ul. Ogrodowa (cała ulica) .
  11. Gościom i Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego.